Informacje ogólne oraz wniosek dotyczący udostępnienia lokalu mieszkalnego do remontu

 

Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych opublikował listę lokali przeznaczonych do remontu dla 427 osób ujętych w ostatecznym wykazie z dnia 15.04.2019 r., które zgodnie z kryteriami oceny wniosków uzyskały od 1 pkt. wzwyż.

Okazywanie mieszkań z listy odbywa się w terminie od 06.05.2019 r. do 19.06.2019 r.

Po obejrzeniu mieszkań przyszli najemcy będą mogli składać wnioski w terminie od 24.06.2019r. do 28.06.2019r., w których wskażą dwa lokale uwzględniając lokal pierwszego wyboru.

W sytuacji, gdy jednym lokalem zainteresowanych będzie kilku chętnych o jego przyznaniu zadecyduje liczba punktów. Natomiast, jeżeli wnioskodawcy ubiegający się o to samo mieszkanie mają taką samą punktację, to o przekazaniu lokalu zadecyduje losowanie.

Przed podpisaniem umowy udostępnienia lokalu w celu przeprowadzenia w nim niezbędnego remontu należy wpłacić kaucję zabezpieczającą w wysokości 1000 zł (po zakończeniu remontu w terminie i podpisaniu umowy najmu przejdzie ona na poczet opłaty czynszowej lub zostanie zwrócona na wniosek najemcy), oraz ubezpieczyć mieszkanie na czas remontu zgodnie z wytycznymi zawartymi w umowie.

Druki wniosków dostępne będą na stronie internetowej ZBiLK oraz w Biurze Obsługi Interesanta w siedzibie tutejszego Zarządu przy ul. Mariackiej 25.