Mieszkania TBS na wynajem z partycypacją

Szukasz domu przy dochodach o średniej wysokości? Chcesz mieszkać nowocześnie i komfortowo? Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z mieszkania w TBS!

Co to jest partycypacja? 

Partycypacja w kosztach budowy mieszkania to sposób na samodzielne mieszkanie przy niewielkim nakładzie finansowym.

Partycypacja oznacza współuczestnictwo przyszłego najemcy w kosztach budowy mieszkania, które będzie wynajmował. Wkład własny to jedynie do 30% kosztów budowy (mieszkania zasiedlane po raz pierwszy) lub wartości (mieszkania zasiedlane po raz kolejny po zwolnieniu przez poprzedniego najemcę) wybranego przez Ciebie mieszkania – czyli potrzebujesz od 40 do 95 tys. zł
Po wpłaceniu partycypacji - wkładu własnego - zawierasz umowę o partycypacji w kosztach budowy i nabywasz prawo do zadysponowania lokalem wskazując siebie jako najemcę.

Czym jest wkład własny?

Twój wkład własny (tzw. partycypacja) to depozyt. Jest on waloryzowany i objęty gwarancją zwrotu. Co to oznacza? Jeśli w przyszłości zechcesz zmienić mieszkanie lub np. wybudujesz dom – cały wkład własny (do tego zwaloryzowany!) wraca do Ciebie.

Dla kogo?

Wynajem mieszkania w systemie partycypacji w kosztach jego budowy to propozycja dla osób o średniej wysokości miesięcznych dochodów gospodarstwa domowego. Jeśli nie masz na terenie gminy Szczecin innego mieszkania czy domu, nie chcesz lub nie możesz kupić własnego mieszkania – to partycypacja jest rozwiązaniem dla Ciebie!

Partycypantem może zostać osoba fizyczna, która potrzebuje mieszkania dla siebie lub pracodawca, który chce uzyskać lokal mieszkalny dla swoich pracowników.

Jakie mieszkania?

W naszej ofercie znajdziesz mieszkania 1, 2 i 3 pokojowe w wybranych, aktualnie realizowanych osiedlach mieszkaniowych lub budynkach mieszkalnych (mieszkania zasiedlane po raz pierwszy) oraz w kilkunastu lokalizacjach na terenie Miasta (mieszkania „od zaraz” – zwalniane przez dotychczasowych najemców, którzy partycypowali w kosztach ich budowy).

Każde mieszkanie przygotowane jest w standardzie “pod klucz” – starannie wykończone i wyposażone, nadające się do zamieszkania już w dacie odbioru kluczy. W łazience i kuchni wystarczy zamontować lampy lub pomalować ściany gdy biały kolor jest nieodpowiedni.

Jak skorzystać? 

Partycypacja w 4 krokach.

KROK 1. Sprawdź, czy spełniasz warunki
Masz średniej wysokości miesięczne dochody? Zobacz kryteria dochodowe
Masz niewielki wkład własny? Od 40 do 95 tys. zł?
Nie masz mieszkania lub domu na terenie gminy Szczecin?

KROK 2. Wybierz swoje wymarzone mieszkanie
Sprawdź ofertę Szczecińskiego TBS i wybierz mieszkanie dla siebie.

KROK 3. Złóż potrzebne dokumenty

„Wniosek o zawarcie umowy w sprawie partycypacji w kosztach budowy mieszkania” i inne niezbędne dokumenty możesz pobrać ze strony Szczecińskiego TBS lub w siedzibach Spółek.

Dostarcz je osobiście do:

Szczecińskiego TBS, pok. 4 (parter) w godzinach od 10.00 do 16.00

i czekaj na decyzję. 
Uwaga: W przypadku nowo realizowanych mieszkań decyduje kolejność złożenia wniosków.

KROK 4. Odbierz klucze do swojego nowego mieszkania! 

Mieszkaj na swoim i ciesz się własnym „M” – bez hipoteki i kredytów.

Chcesz wiedzieć więcej? Masz pytania? 

Skontaktuj się z naszym doradcą:

w Szczecińskim TBS  – tel. 91 430 91 34 i 91 430 91 83 lub pok. 4. Miejsce składania dokumentów: Bł. Królowej Jadwigi 45/U2.