Mieszkania TBS na wynajem z partycypacją

Szukasz domu przy dochodach o średniej wysokości? Chcesz mieszkać nowocześnie i komfortowo? Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z mieszkania w TBS!

Co to jest partycypacja? 

Partycypacja w kosztach budowy mieszkania to sposób na samodzielne mieszkanie przy niewielkim nakładzie finansowym.

Partycypacja oznacza współuczestnictwo przyszłego najemcy w kosztach budowy mieszkania, które będzie wynajmował. Wkład własny to jedynie do 30% kosztów budowy (mieszkania zasiedlane po raz pierwszy) lub wartości (mieszkania zasiedlane po raz kolejny po zwolnieniu przez poprzedniego najemcę) wybranego przez Ciebie mieszkania – czyli potrzebujesz od 40 do 95 tys. zł
Po wpłaceniu partycypacji - wkładu własnego - zawierasz umowę o partycypacji w kosztach budowy i nabywasz prawo do zadysponowania lokalem wskazując siebie jako najemcę.

Czym jest wkład własny?

Twój wkład własny (tzw. partycypacja) to depozyt. Jest on waloryzowany i objęty gwarancją zwrotu. Co to oznacza? Jeśli w przyszłości zechcesz zmienić mieszkanie lub np. wybudujesz dom – cały wkład własny (do tego zwaloryzowany!) wraca do Ciebie.

Dla kogo?

Wynajem mieszkania w systemie partycypacji w kosztach jego budowy to propozycja dla osób o średniej wysokości miesięcznych dochodów gospodarstwa domowego. Jeśli nie masz na terenie gminy Szczecin innego mieszkania czy domu, nie chcesz lub nie możesz kupić własnego mieszkania – to partycypacja jest rozwiązaniem dla Ciebie!

Partycypantem może zostać osoba fizyczna, która potrzebuje mieszkania dla siebie lub pracodawca, który chce uzyskać lokal mieszkalny dla swoich pracowników.

Jakie mieszkania?

W naszej ofercie znajdziesz mieszkania 1, 2 i 3 pokojowe w wybranych, aktualnie realizowanych osiedlach mieszkaniowych lub budynkach mieszkalnych (mieszkania zasiedlane po raz pierwszy) oraz w kilkunastu lokalizacjach na terenie Miasta (mieszkania „od zaraz” – zwalniane przez dotychczasowych najemców, którzy partycypowali w kosztach ich budowy).

Każde mieszkanie przygotowane jest w standardzie “pod klucz” – starannie wykończone i wyposażone, nadające się do zamieszkania już w dacie odbioru kluczy. W łazience i kuchni wystarczy zamontować lampy lub pomalować ściany gdy biały kolor jest nieodpowiedni.

Jak skorzystać? 

Partycypacja w 4 krokach.

KROK 1. Sprawdź, czy spełniasz warunki
Sprawdź kryteria dochodowe w zależności od systemu finansowania inwestycji:

a) Umowy zawierane w oparciu o ustawę, o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego.

b) Umowy zawierane na lokale z 20% dotacją z Funduszu Dopłat dla GMS.

Mieszkania na osiedlu Wrzosowym Wzgórzu etap I i II oraz przy ul. Fregaty.

Nie masz mieszkania lub domu na terenie gminy Szczecin?

KROK 2. Wybierz swoje wymarzone mieszkanie

Sprawdź ofertę Szczecińskiego TBS i wybierz mieszkanie dla siebie.

KROK 3. Złóż potrzebne dokumenty

„Wniosek o zawarcie umowy w sprawie partycypacji w kosztach budowy mieszkania” i inne niezbędne dokumenty możesz pobrać ze strony Szczecińskiego TBS lub w siedzibach Spółek.

Dostarcz je osobiście do:

Szczecińskiego TBS, biuro przy ul, Bł. Królowej Jadwigi 45U/2 w godzinach od 10.00 do 16.00

i czekaj na decyzję. 

KROK 4. Odbierz klucze do swojego nowego mieszkania! 

Mieszkaj na swoim i ciesz się własnym „M” – bez hipoteki i kredytów.

Chcesz wiedzieć więcej? Masz pytania? 

Skontaktuj się z naszym doradcą:

w Szczecińskim TBS  – tel. 91 430 91 34 i 91 430 91 83 lub pok. 4. Miejsce składania dokumentów: Bł. Królowej Jadwigi 45/U2.