Mieszkania od Gminy. Szybko i atrakcyjnie

Nie słabnie zainteresowanie ofertą NON STOP. Stąd Szczecin wprowadza kolejną możliwość wynajęcia mieszkania. Teraz w ofercie oprócz mieszkań wykończonych “pod klucz” będą również duże lokale do remontu. 

Od maja 2018 roku Miasto Szczecin oferuje mieszkania na wynajem będące w jej dyspozycji, które stanowią  własność Szczecińskiego TBS lub TBS Prawobrzeże. W ramach oferty NON STOP proponowane są na bieżąco mieszkania na wynajem o czynszu komunalnym lub tbsowskim. 

Co nowego w ofercie?

Do katalogu mieszkań przeznaczonych na wynajem w ramach oferty NON STOP zostały  dodane lokale wymagające nakładów remontowych o znacznej wysokości. Przyszły najemca takiego mieszkania będzie zobowiązany we własnym zakresie i na własny koszt je wykonać. Po zakończeniu i odbiorze wymaganych prac remontowych zostanie z nim zawarta umowa najmu tego mieszkania a czynsz najmu będzie w wysokości jak w komunalnym zasobie mieszkaniowym czyli 10,66 zł/m2. Powierzchnia oferowanych mieszkań będzie nie mniejsza niż 70 m² i nie większa niż około 100 m². 

Informacje o oferowanych mieszkaniach wraz z szacunkiem kosztów wymaganych prac remontowych będą dostępne na stronie internetowej Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w zakładce Oferta wynajmu mieszkań jako WYKAZ IV.

O wynajem mieszkania wymagającego nakładów remontowych mogą ubiegać się osoby spełniające poniższe wymagania dochodowe.

Nowości w ofercie będą dostępne jeszcze w sierpniu tego roku. 

Zalety oferty NON STOP:

  1. Krótki czas załatwiania formalności - mieszkanie można wynająć nawet w ciągu dwóch tygodni (czas od złożenia wniosku do odebrania kluczy do lokalu).
  2. Bogata oferta - zróżnicowana wielkość mieszkań, funkcjonalny układ, lokale położone w różnych częściach miasta.
  3. Mieszkania wykończone „pod klucz” - od razu do zamieszkania (pozostaje tylko wniesienie mebli), położone w nowych budynkach, po modernizacji lub w kamienicach śródmiejskich. W pokojach - nowoczesne wykładziny, w łazienkach - terakota oraz płytki ceramiczne, zlewozmywaki, wanny, umywalki, armatura sanitarna, nowa stolarka okienna i drzwiowa , itp. (Uwag! nie dotyczy mieszkań wymagających nakładów remontowych o znacznej wysokości).
  4. Wysokość czynszu  najmu - prawie o połowę niższy w porównaniu z czynszem rynkowym ( od ok. 10 zł/ m2 do 14,00 zł/m2 powierzchni użytkowej mieszkania - w zależności od lokalizacji, standardu technicznego i funkcjonalnego mieszkania).
  5. Trwałość najmu, stabilność i przewidywalność wysokości czynszu.

Gdzie znaleźć informację o ofercie? 

Szczegółowe informacje o oferowanych mieszkaniach znajdują się na stronie internetowej Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych pod adresem: www.zbilk.szczecin.pl.Wszystkie mieszkania są szczegółowo opisane. Jest informacja o powierzchni mieszkania, liczbie pomieszczeń, wysokości czynszu, rodzaju ogrzewania, wysokości kaucji, itp. wraz ze szkicem układu mieszkania.

Ponadto szczegółowe informacje można także otrzymać w siedzibie ZBiLK przy ul. Mariackiej 25 w Szczecinie , od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 -15.30.

Warunki, które trzeba spełnić ubiegając się o wynajem mieszkania: 

  1. Należy złożyć kompletny wniosek wraz załącznikami.
  2. Spełnić kryteria dochodowe dotyczące wysokości średnich miesięcznych dochodów gospodarstwa domowego osoby ubiegającej się o wynajem.
  3. Nie posiadać tytułu prawnego do innego mieszkania na terenie Gminy Miasto Szczecin oraz w pobliskiej miejscowości.

O pierwszeństwie do zawarcia umowy najmu lokalu lub umowy o wykonanie prac remontowych decyduje DATA I GODZINA złożenia kompletnego wniosku w siedzibie ZBiLK przy ul. Mariackiej 25 w Szczecinie.

Numery telefonu do kontaktu:

91 48 86 333, 91 48 86 301, 91 43 45 455.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą mieszkaniową NON STOP Miasta Szczecin!