Osiedle Nad Płonią. Kolejne mieszkania dla rzetelnych najemców

Przy ul. Koszarowej w Dąbiu powstaje osiedle mieszkań o czynszu komunalnym. Wszystkie lokale przeznaczone są dla rzetelnych najemców, którzy chcą poprawić swoje warunki mieszkaniowe. Trwa nabór wniosków dla zainteresowanych zamianą mieszkania.

Wszystkie mieszkania na tym osiedlu są wykończone pod klucz tzn że najemca nie będzie musiał wykonywać żadnych prac remontowych, pozostanie tylko umeblowanie lokalu. Mieszkania posiadają m.in.: kuchenki elektryczne, zlewozmywaki, wanny, umywalki, armaturę sanitarną, a w pokojach - wykładziny we współczesnym standardzie, w łazienkach - terakotę oraz płytki ceramiczne, stolarkę okienną i drzwiową. Do niektórych lokali położonych w parterze przynależą ogródki przydomowe, zaś wszystkie mieszkania położone na piętrach mają balkony.

Teren wokół jest kompleksowo zagospodarowany.

Inwestycja jest realizowana z myślą o rzetelnych najemcach komunalnych. Trwa nabór wniosków. Mieszkańcy mieszkań komunalnych (z zasobu ZBiLK i TBSów), którzy płacą czynsz w terminie, dbają o swoje mieszkanie i cieszą się dobrą opinią sąsiadów mogą zamienić się na nowy lokal, o podwyższonym standardzie. Najemcy zainteresowani zamianą mogą składać wnioski na mieszkania, które powstały w IV etapie. Proces zasiedlania prowadzi Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych (nabór i weryfikacja wniosków oraz wydawanie skierowań do zawarcia umowy najmu). Więcej szczegółów, wnioski do pobrania, zasady na stronie.

Osiedle „Nad Płonią. Nowe mieszkania o czynszu komunalnym

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Prawobrzeże" we współpracy z Gminą Miasto Szczecin od 2014 roku realizuje budowę Osiedla „Nad Płonią" położonego przy ul. Koszarowej w Dąbiu. Wszystkie mieszkania w ramach tej inwestycji są do dyspozycji Gminy i mają czynsz komunalny. Osiedle zaplanowano do realizacji w sześciu etapach. W sumie powstanie 120 mieszkań w 10 budynkach wielorodzinnych. Obecnie realizowany jest już V etap. Inwestycja jest dofinansowana z Banku Gospodarstwa Krajowego.